Ministři připraví návrhy změn zákonů kvůli platformám typu Airbnb

Takzvaná "sdílená ekonomika" zdá se potřebuje přecejen svoji regulaci. Ta by na jedné straně neměla rozvoji tohoto fenomenu bránit, neboť to defakto stejně nejde, na druhou stranu by měla stanovit jasná pravidla. Dohodly se na tom členové příslušné pracovní skupiny pod Výborem pro vládní ekonomiku, ale i zainteresovaní ministři vlády.
Klíčové resorty tak ve vzájemné spolupráci musí připravit principy takové zákonné regulace. Ta by se neměla týkat jen asi nejznámější oblasti sdílené ekonomiky - tedy dopravních a přepravních služeb včetně Uberu - ale i dalších segmentů. Jedním z nich jsou takzvané neformální ubytovací služby. Dle aktuálních odhadů a údajů od velkých provozovatelů takových platforem jen v Praze dosáhl obrat v tomto segmentu více než 2,2 miliardy korun. Přitom se v řadě případů jedná defakto o soustavnou podnikatelskou činnost, nicméně stále v docela šedé zóně.
Cílem není takovým platformám a formám sdílené ekonomiky zabránit, ale stanovit pravidla, která by byla spravedlivá pro všechny.
Více třeba v článku Ministři připraví návrhy změn zákonů kvůli platformám typu Airbnb na serveru ITbiz.cz...

Žádné komentáře:

Okomentovat