V Hradci je opět elita ICT ve veřejné správě

V Hradci Králové se dnes a zítra koná tradiční konference ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě). Konference je především o egovernmentu a informačních systémech, ale samozřejmě se věnuje i jednotlivým oblastem elektronizace.

Bude se hovořit také o legislativě. Ministerstvo vnitra představí již platnou a od července plně účinnou změnu legislativy v oblasti informačních systémů, včetně zavedení elektronických služeb s využitím skutečně fungující elektronické občanky (EOP), ale představí i novou legislativu k přístupnosti stránek pro zdravotně postižené, ukáže vývoj Portálu občana a zmíní připravovanou Národní informační koncepci. Ministerstvo zdravotnictví informuje o tezích nově vytvářeného zákona o elektronizaci zdravotnictví a také bude skládat účty z nedávno schválené legislativy kolem Národního zdravotnického informačního systému, ale také bude hovořit třeba o elektronickém receptu, či elektronické neschopence.

V řadě prezentací nejen z úst veřejné správy se zmíní i princip DPL (Digitálně přívětivé legislativy) a nutnost souladu se vládou schválenými zásadami DPL.

Vše o konferenci na webu www.isss.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat