Zdeněk Zajíček rezignoval na funkci předsedy Pracovního výboru pro DPL

Dnes sdělil dosavadní předseda Pracovního výboru pro digitálně přívětivou legislativu Zdeněk Zajíček, že po dohodě s vládním zmocněncem rezignoval na svoji funkci předsedy. Problematice digitální legislativy se hodlá dále věnovat, nicméně nemůže dále působit jako předseda pracovního výboru.
Pracovní výbor je zřízen pod Radou vlády pro informační společnost (RVIS) a kromě celé problematiky digitálně přívětivé legislativy jako takové má i nastarosti implementaci příslušného cíle a opatření z Informační koncepce ČR. Nyní se čeká na oznámení, kdo bude jmenován novým předsedou.

Zdeněk Zajíček (ODS) působil v minulosti kupříkladu jako náměstek pro eGovernment na Ministerstvu vnitra, pak i jako náměstek na Ministerstvu financí. Jako prezident ICT unie je jedním ze signatářů vládní Iniciativy I202020, od počátku prosazoval myšlenky DPL a od založení pracovního výboru pod radou vlády jej vedl. Je spoluautorem aktuálně projednávaného Zákona o právu na digitální služby av posledních měsících  spolupracoval i na digitalizaci Stavebního řádu s Ministerstvem pro místní rozvoj.

Žádné komentáře:

Okomentovat