O nás

O projektu digilegislativa.cz

digilegislativa.cz je neformální osvětový a publikační web věnující se potřebě mít v moderní době moderní legislativu a moderní služby nejen státu. Na obsahu spolupracují Koordinátor digitální agendy, Ministerstvo vnitra ČR, Iniciativa 202020, Iniciativa informatiky pro občany a další partneři a spolupracovníci a přátelé moderního státu.
Naším cílem a posláním je všem zúčastněným přinášet nenáročnou a poutavou formou nejen informace o aktuálním dění, ale také motivovat k tvorbě a realizaci skutečně moderního a efektivního legislativního rámce a díky tomu i k efektivním a funkčním službám nejen ze strany státu a veřejné správy. Jsme přesvědčeni, že dobrý legislativní rámec je základem pro opravdu správnou modernizaci celé veřejné správy.
Tuto formu jsme zvolili proto, že chceme vyvážit ten striktní a formální svět veřejné správy s hlavičkovými papíry, kulatými razítky a stohy dobře napsaných, ale pro mnohé hůř pochopitelných dokumentů. Chceme věci předkládat tak, jak jsou, jednoduše, čtivě, poutavě, a hlavně tak, abychom od dobrých myšlenek neodradili jejich zdánlivou složitostí. Vše se dá podle našeho názoru prezentovat srozumitelně a pochopitelně. A samozřejmě jedním z bodů našeho poslání je pomáhat i samotným úřadům a tvůrcům legislativy, aby především oni věděli, jak na to.

Kontakty

Dvě nejnadšenější osoby kolem tohoto projektu jsou:
  • Michal Rada (kancelar@michalrada.cz)
  • Vladimír Dzurila, vládní zmocněnec pro ICT (vladimir.dzurila@nakit.cz)
  • Zdeněk Zajíček, předseda PV pro digitálně přívětivou legislativu RVIS (zdenek.zajicek@ictu.cz)
Spolupracujeme s řadou dalších lidí, kteří jsou pro tuto věc také zapáleni, ať už jde o politiky, úředníky, právníky, architekty, odborníky na ICT, nebo naopak naprosté lajky. Pokud vám připadá, že byste se tímhle chtěli zabývat, či máte chuť s námi spolupracovat, ozvěte se. Budeme za každou podporu a pomoc opravdu moc rádi.