4 otázky

Možná vás napadá, proč se vlastně zabývat tím, aby naše zákony byly moderní a co to prakticky přinese. Pojďme si položit čtyři základní otázky:
CO? PROČ? JAK? S KÝM?

CO? Moderní legislativu pro moderní stát

Tohle heslo nejsou jen prázdná slova. Moderní technologie potkáváme doslova na každém kroku. Otázkou je, jestli je chceme, umíme a dokážeme využívat, nebo jestli nám život spíš ztěžují.

PROČ? Abychom měli legislativu a služby hodné 21. století

Pokud chceme být konkurenceschopní, a pokud chceme stát a jeho služby mít opravdu funkční a efektivní, musíme tomu přizpůsobit i samotnou legislativu. Nejhorší forma elektronizace veřejné správy totiž je, když nasazujeme moderní technologie na zastaralé a nefunkční procesy. Stejně špatné je i strkání hlavy do písku před potřebou elektronizace nejen v rámci fungování veřejné správy.

JAK? Naučit se budovat služby veřejné správy, a zejména legislativu pro ně, správně

Pokud to chceme dělat pořádně, musíme začít opravdu od podlahy. A tahle pomyslná podlaha je vydlážděna stohy zákonů, vyhlášek a předpisů, které mají něco určovat, regulovat, řídit, či které mají a musí pomáhat jak veřejné správě, tak ale i jejím klientům v bludišti práv a povinností.

S KÝM? Víc hlav víc ví a můžeme si vzájemně dost pomoci

A jsme u toho, proč také existuje tento projekt. Pojďme skoncovat s resortismem a s pohledem jednoho člověka a pojďme nejen diskutovat, ale i společně pracovat na nové legislativě a na nových službách, které umožní...

Žádné komentáře:

Okomentovat